poniedziałek, 10 października 2016

Miesiąc oszczędzania z Gosia Oszczędza - DZIEŃ 9

Udało się odgruzować mieszkanie i znaleźć trochę wartościowych rzeczy? Kolejnym krokiem do systematycznego dbania o swoje finanse jest stworzenie miejsca gdzie nasze oszczędności celowe będą lądować. Dzisiaj szybki przegląd sposobów :-)

Od razu uprzedzam, że nie jestem fanką oszczędzania w skarpecie. Po pierwsze pieniądze można łatwo uszczknąć, poza tym one się tam nudzą. Dlatego dziś postaraj się zapewnić im rozrywkę i moc atrakcji zakładając konto oszczędnościowe.

Potrzebne akcesoria: dowód osobisty

Zadania: Załóż konto oszczędnościowe

Ani to nic trudnego, ani strasznego. Konto oszczędnościowe każdy powinien mieć (najlepiej jak najpełniejsze :-))

Moje oszczędności lokowane były różnie i przeszłam już przez kilka- kilkanaście kont oszczędnościowych. Najważniejszym kryterium wybory jest oczywiście bezpłatność prowadzenia tego konta oraz brak płatnych obostrzeń. Dobrze byłoby też nie mieć karty do tego konta - praktykuję to z powodzeniem. Bez karty pieniądze są trudniej dostępne, więc spokojniej leżą i procentują :-)

Polecam tylko produkty, które sama przetestowałam :-) Ale tak naprawdę, jeśli macie możliwość otwarcia konta oszczędnościowego przy Waszym podstawowym rachunku to zróbcie to. Na początku oszczędzania kwestie wygody są ważniejsze niż oprocentowanie. Jeśli wyrobicie w sobie nawyk oszczędzania i zobaczycie jak Wasze oszczędności pracują to sami będziecie szukać najlepszych ofert, żeby pracowały jeszcze ciężej :-)

Na dziś polecam Wam:

Idea Bank - konto zyskowne 2,8% do 10 000 zł przy wpływie na konto 1 000 zł miesięcznie i transakcja kartą na 100 zł; Idea Bank jest jednym z moich ulubionych banków

Idea Zośka PRO - 2,5 % przy jednoczesnym otwarciu rachunku Konto Idealne i utrzymywaniu na nim 1/10 kwoty oszczędności; polecam, bo jest to bardzo prosty układ - jeśli masz 500 zł na koncie idealnym to na oszczędnościowym możesz mieć max. 5 000 zł oprocentowanych na 2,5%

Deutsche Bank - db Konto oszczędnościowe plus - 2,55% przez 4 miesiące do 100 000 zł; polecam, bo miałam kiedyś db, ale obecne warunki są dla mnie niezbyt korzystne; warto założyć chociaż na 4 miesiące, a później szukać lepszej oferty ;-)

BGŻ Optima konto oszczędnościowe - 2,5% dla nowych środków obowiązuje do 24 X 2016, BGŻ Optima wspiera oszczędzających; kiedyś polecałam ich lokatę, bo mają naprawdę konkurencyjne promocje - może niebawem pojawi się coś ciekawego

SMART Procent - 2% do 50 000 zł bez opłat; aktualnie trzymam tam część środków mimo niskiego oprocentowania - nie ma się co bić o kilka groszy różnicy na ten moment :-)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
A jeśli wolisz to możesz znaleźć 

11 komentarzy:

 1. Teraz oferty lokat czy [url=http://www.jpfinance.pl]kredytów[/url] tak szybko się zmieniają, że trudno za tym nadążyć. Dobrze, że ktoś wyszukuje takie oferty.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję wytrwałości w oszczędzaniu. u mnie niestety nie jest to łatwe, dom, mąż na głowie i wiele nieprzewidzianych wydatków.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapraszam na stronę bankomaniacy.pl - w menu można znaleźć różne pozycje, w tym konta oszczędnościowe, zgodne z tematyką tego artykułu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Did you hear there is a 12 word phrase you can tell your crush... that will trigger intense emotions of love and impulsive attraction for you deep within his heart?

  That's because hidden in these 12 words is a "secret signal" that fuels a man's instinct to love, treasure and care for you with all his heart...

  12 Words Who Trigger A Man's Love Instinct

  This instinct is so built-in to a man's brain that it will make him work harder than ever before to love and admire you.

  Matter-of-fact, fueling this influential instinct is absolutely binding to having the best ever relationship with your man that once you send your man one of these "Secret Signals"...

  ...You will instantly find him open his mind and soul for you in such a way he's never experienced before and he'll see you as the only woman in the galaxy who has ever truly appealed to him.

  OdpowiedzUsuń
 5. A jak z oszczędzania nic nie wyjdzie, to możesz sprawdzić co oferuje Smartney - pożyczka do 60 000 zł na okres nawet 5 lat.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zainspirowałaś mnie do oszczędzania. Dziękuję bardzo za Twoje wpisy!

  OdpowiedzUsuń
 7. Oszczędzanie wcale nie jest takie łatwe. Trzeba mieć dużo samozaparcia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo przydatne porady co do oszczędzania. Na pewno mi się przydadzą!

  OdpowiedzUsuń
 9. Jak zwykle bardzo pomocne wskazówki. Dzięki Tobie oszczędzanie jest o wiele łatwiejsze!

  OdpowiedzUsuń
 10. Wspaniale jak wiele osób dzięki tej stronie mogło się czegoś nauczyć i zacząć oszczędzać.

  OdpowiedzUsuń