niedziela, 2 października 2016

Miesiąc oszczędzania z Gosia Oszczędza - DZIEŃ 2

Wciąż pełni zapału do pracy? Oczywiście, bo to dopiero drugi dzień! :-)

Ale, ale. Dzisiejsze zadanie też jest bardzo łatwe, więc nie omijajcie go. W sprawie zmiany myślenia o finansach da Wam bardzo dużo. Dziś skupimy się na wyznaczeniu celu.

Potrzebne akcesoria: kalkulator i notatnik

Zadanie: Wyznacz obie cel i drogę do niego

Instrukcja: Po wczorajszych wyliczeniach wiesz już jak wygląda Twoja obecna sytuacja finansowa. Teraz zastanów się jak chciałbyś żeby wyglądała. Na razie nie myśl o tym jak będzie wyglądała jutro czy za miesiąc. Podejdź do tego zadania od bardziej ogólnego celu, który odbiega trochę od finansów, a dotyka bardziej Twoich emocji. Załóżmy, że nie masz żadnych problemów z pieniędzmi i nic Cię nie ogranicza. Np. chciałabym, żeby moje oszczędności pozwoliły mi podróżować albo chciałbym mieć tyle pieniędzy, żeby nie musieć pracować albo chciałabym już nigdy nie być w potrzebie.

Ten cel musi odzwierciedlać Twoje prawdziwe pragnienie. To bardzo ważne, bo ilekroć zapomnisz o tym dlaczego z czegoś rezygnujesz lub poświęcasz, musisz sobie przypomnieć ten cel.

Oczywiście cele ulegają zmianie, więc pamiętaj, że jeśli dziś ustalony cel już Cię nie motywuje - zmień go - dopasuj i zaktualizuj do nowej sytuacji :-)

Cel ten musisz ZAPISAĆ. To jest warunek konieczny. Najlepiej umieść go gdzieś w widocznym miejscu - na lodówce, na lustrze w łazience, na pulpicie komputera. Musisz go widzieć codziennie :-)

Jeśli już wyznaczyłeś cel, zostało Ci zapewne trochę czasu i zapału. Teraz zabierzemy się do wyznaczania drogi realizacji. Cel abstrakcyjny już mamy, teraz przekuj go w cel finansowy. Jak to zrobić? Po prostu przelicz go na pieniądze.

Jeśli chcesz podróżować to policz ile pieniędzy rocznie na to potrzebujesz, jeśli nie chcesz już pracować wylicz ile pieniędzy pozwoli Ci na taką emeryturę, jeśli chcesz po prostu mieć wystarczająco dużo pieniędzy "na życia" wyznacz jaka to kwota.

Załóżmy, że potrzebujesz 10 000 zł rocznie, żeby podróżować, 600 000 zł oszczędności na oprocentowanym koncie, żeby nie musieć pracować i 4 000 zł miesięcznie, żeby starczało na wszystko. To jest Twój jasny finansowy cel. I w kolejnych dniach pokażę Ci sposoby na to, jak takie cele realizować :-)

Pamiętaj o dołączenie do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/1047746678657299/

Jeśli masz problem z transformacją swojego celu emocjonalnego na finansowy napisz! Zostaw komentarz tutaj lub w dyskusji na fb - postaram się pomóc w miarę moich możliwości :-)


Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
A jeśli wolisz to możesz znaleźć 

4 komentarze:

  1. wiele pomysłów postaram sie wykorzystać dziękuje :)

    OdpowiedzUsuń
  2. A jeśli droga jest zbyt kręta, to czasami trzeba skorzystać z pożyczki. Sprawdź Vivus, który oferuje pierwszą za darmo do 3000 zł na 30 dni. A jeśli masz już konto w Vivus, to z darmowej oferty skorzystać nie możesz - sprawdź logowanie do konta Vivus - możesz sprawdzić warunki pożyczki albo złożyć wniosek o kolejną (ale już płatną).

    OdpowiedzUsuń
  3. Многие пользователи в курсе о сайте Гидра, вместе с тем войти в него особенно тяжело. Безопасная закупка проводится только лишь в сети даркнета. Какая угодно сделка на hydra2web com обещает покупателям высокий показатель защищенности. Клиенту незачем подвергать себя риску, организовывая договор у реализатора товара.

    OdpowiedzUsuń