poniedziałek, 10 października 2016

Miesiąc oszczędzania z Gosia Oszczędza - DZIEŃ 8

Doskonale wiesz co chcesz osiągnąć, masz konkretny plan i pierwsze poszukiwania oszczędności już za Tobą. Pora na znalezienie jakiś nowych pieniędzy. Czy pieniądze leżą na ulicy? Raczej nie :-) Ale bardzo często chowają się w szafach. Sobota sprzyja porządkom, więc do dzieła!

Potrzebne akcesoria: czas i worki lub kartony

Zadanie: Posprzątaj w szafie

Przygotuj worki i bez sentymentów rozpraw się z szafą ubraniową. To czego nie nosisz, a jest w dobrym stanie przygotuj do sprzedaży. Podobnie z elektroniką czy bibelotami.

Zastanów się ile z posiadanych rzeczy jest Ci naprawdę potrzebnych. Resztą przygotuj na pożegnanie - można na tym trochę zarobić. Ograniczając liczbę przedmiotów oszczędzasz trzy razy - czas, bo łatwiej znaleźć przedmioty, których naprawdę potrzebujesz, przestrzeń, bo nagle jest miejsce na wszystko i nie potrzeba większego metrażu i oczywiście pieniądze, bo możesz łatwo na tym procederze dorobić.

Jeśli nie wiesz jak zabrać się do porządków zajrzyj do mojego dawnego wpisu o porządkach w szafach. Odgruzowywanie przeprowadzam regularnie i zawsze wpada kilkadziesiąt złotych :-)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
A jeśli wolisz to możesz znaleźć 

5 komentarzy:

 1. na takie blogi wchodze z przyjemnością !

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli oszczędzanie, to może warto zapoznać się z ofertą Konto z Zyskiem od BNP Paribas?

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale czy ktoś chce odgruzowywać szafę? Chyba tylko przy przeprowadzce :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Muszę powiedzieć, że bardzo ciekawy temat na bloga. Świetnie Ci idzie!

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że nie ma update'a :/

  OdpowiedzUsuń