wtorek, 28 stycznia 2014

Krótka historia o tym jak rozliczyłam swój pierwszy PIT

flickr.com
Dzisiejszy wpis będzie zadziwiająco krótki. Tak samo jak czas potrzebny mi do wypełnienia i złożenia mojego zeznania podatkowego za pierwszy rok pracy zawodowej. Jeśli wciąż stoicie przed wyborem sposobu rozliczenia się polecam internetowe złożenie deklaracji.

Nigdy nie ukrywałam, że jestem młodą osobą. Moja obecna praca jest pierwszą pełnoetatową umową o pracę. Oczywiście wcześniej rozliczałam już PIT-37, ale było to ze względu na jakieś dorywcze prace wakacyjne i oddawałam je szybko do rozliczenia razem z dokumentami rodziców. Teraz pierwszy raz przyszło mi złożyć zeznanie podatkowe samodzielnie i postanowiłam sprawdzić jak to działa. Pracodawca się "uwinął" i dzięki temu mogłam się w  miarę szybko rozliczyć. Cała sprawa zajęła mi ok. 15 minut i nieoceniony okazał się program pit-format 2013. W temacie rozliczania byłam kompletnym laikiem,  a z tym programem nie miałam żadnych problemów.

Mój PIT powędrował do Urzędu Skarbowego drogą elektroniczną. Ze względu na to, że nie posiadam podpisu elektronicznego, musiałam przejść inną weryfikację. Potwierdzenie - Urzędowe potwierdzenie odbioru dokumentu dostałam niemal natychmiast.

Pierwsze rozliczenie, w dodatku samodzielne i jeszcze dostanę zwrot podatku (całe 3 zł!) No od wczoraj chodzę dumna jak paw i musiałam się tym z Wami podzielić :-)
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
A jeśli wolisz to możesz znaleźć 

2 komentarze:

  1. Ja z kolei miałam problem z wyceną mojego przedsiębiorstwa i długo zastanawiałam się, jak to zrobić. Okazało się jednak, że są firmy, które mi w tym pomogą. Takie rzeczy sprawdzisz w tym miejscu.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przecież każdy kiedyś w swoim życiu rozliczał się po raz pierwszy. Najważniejsze żeby nie popełnić błędów.

    OdpowiedzUsuń