czwartek, 30 stycznia 2014

Najlepsza inwestycja? Inwestycja w siebie

Od jakiegoś czasu staram się nie tylko oszczędzać pieniądze. Ale też szukam sposobów jak takie zaoszczędzone pieniądze można rozmnożyć. Nie ukrywam, że oszczędzanie wpłynęło na inne finansowe decyzje. Mianowicie coraz częściej szukam dodatkowych źródeł dochodu. W trakcie tych rozważań i poszukiwań jasne stało się, że aby osiągnąć zyski należy podjąć ryzyko i poczynić inwestycje. W co najlepiej? Otóż dziś postaram się Was przekonać, że aby odnieść sukces musisz poważnie zainwestować w siebie.
Dlaczego to ważne i takie przydatne?

W moim pierwszym wpisie napisałam kilka słów o tym jak przygotowywałam się do rewolucji w domowych finansach. W kolejnych opisywałam moje pierwsze kroki. Mimo, że dziś nie jestem (jeszcze:-) ekspertem w dziedzinie oszczędzania, moja wiedza na ten temat znacznie się rozrosła. Dzięki temu, że piszę o moich poczynaniach na blogu, mam jeszcze więcej motywacji by tą wiedzę pogłębiać. Dzięki blogowi powoli wkraczam też w bardziej skomplikowane zagadnienia internetowe. Czy to mi coś dało? Oj wiele. 

Po pierwsze zdobyłam wiedzę, której nikt mi nie odbierze i będę ją dalej rozwijać.
Po drugie nabyłam umiejętności, które mogą podnieść moją atrakcyjność na rynku pracy lub być podstawą do starania się o podwyżkę u obecnego pracodawcy.
Po trzecie nawiązałam kontakty, które w przyszłości mogą zaowocować ciekawą znajomością towarzyską lub ofertą zawodową.

To tyle o mnie. Dodam tylko, że inwestycja w oszczędzanie i prowadzenie bloga była do tej pory niewielka i absorbowała głównie mój wolny czas a nie gotówkę. 

Co może Ci dać inwestowanie w siebie?

1. Własną satysfakcję, dzięki spełnianiu potrzeby rozwoju i samodoskonalenia się.
2. Wzrost atrakcyjności Twojej osoby na rynku pracy.
3. Realny wzrost zarobków lub....
4. ... dodatkowy zarobek.
5. Możliwość prowadzenia własnej firmy.
6. Rozpoczęcie zarabiania na swojej pasji.

Oczywiście moja lista nie wyczerpuje tego zagadnienia. Sam najlepiej wiesz, jakie realne korzyści możesz zdobyć dzięki podnoszeniu swoich kwalifikacji lub zdobywaniu dodatkowych. Wszystko zależy od branży i własnych zainteresowań, więc jeśli ruszysz głową jestem pewna, że uda Ci się znaleźć co najmniej dwa razy więcej korzyści. Pojawi się zatem kolejne pytanie, czyli:

W co najlepiej inwestować?

Tutaj sprawa wygląda bardzo indywidualnie. W zależności od tego gdzie pracujesz i czym oprócz pracy się interesujesz, musisz wybrać drogę swoich inwestycji w siebie. Ze swojej strony spróbuję jedynie wskazać w jakie wartości warto inwestować bez względu na branżę, ale decyzja co w danym momencie będzie dla Ciebie najbardziej wartościową inwestycją należy tylko i wyłącznie do Ciebie.

1. Językiflickr.com
Bez względu czy zapiszesz się na kurs w szkole językowej, prywatne lekcje, czy po prostu zakupisz poradnik lub fiszki do samodzielnej nauki, uważam, że zawsze warto jest zainwestować w naukę języka obcego. Dzisiaj na rynku pracy znajomość języka angielskiego jest już normą. W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń przeprowadzonym przez Sedlak & Sedlak w 2013 r. 67% badanych zna jeden język obcy w stopniu dobrym lub bardzo dobrym. Prawie połowa badanych wskazała na język angielski. Większość pracodawców wymaga znajomości co najmniej jednego języka, a najlepsze oferty (czyli takie, które nas najbardziej interesują) wymagają znajomości angielskiego i jakiegoś drugiego języka. Dodatkowo znajomość języków pozwala na powiększenie naszego rynku pracy - pojawia się możliwość aplikowania na oferty pracodawców zagranicznych, zazwyczaj lepiej płatnych.2. Umiejętności komputerowo - internetoweflickr.com
Tych akurat nigdy za wiele. W nieustannie rozwijającym się świecie, który nieubłaganie zmierza ku informatyzacji wszystkich aspektów naszego życia, umiejętności ogarnięcia tego wszystkiego są niezbędne. Szczególnie jeśli pracujesz, w dynamicznie rozwijającej się branży lub planujesz w takiej pracować. Znajomość podstaw obsługi internetu, social mediów, programów graficznych, nie wspominając już o pakietach biurowych to w dzisiejszym świecie konieczność. Im więcej takich umiejętności zdobędziesz tym cenniejszy dla pracodawcy będziesz, a przy właściwym ich wykorzystaniu Twoja praca może być szybsza i łatwiejsza.3. Marketing

W każdej branży pożądane są umiejętności marketingowe. Nie ważne czy pracujesz w usługach, produkcji czy nawet w sferze budżetowej znajomość podstaw marketingu na pewno Ci nie zaszkodzi. Kreowanie i zaspokajanie potrzeb od dawna wyszło poza ramy handlu bezpośredniego i nawet jeśli nie w obecnej pracy, to może Ci się przydać w przyszłości lub dla własnych potrzeb, np. przy sprzedawaniu swojego rękodzieła czy choćby na portalach aukcyjnych. Jeśli posiądziesz tajemną wiedzę z dziedziny marketingu łatwiej będzie Ci także uodpornić się na jego działanie, co niezwykle przydaje się przy zakupach.


Mam nadzieję, że kilka moich porad i przemyśleń pomoże Ci przekonać się do inwestowania w siebie. Rozwijanie swoich umiejętności i kompetencji może pomóc Ci w życiu zawodowym i prywatnym. Tylko od Ciebie zależy czy postanowisz się rozwijać i w ten sposób poprawiać swoją względną wartość jako pracownika. Gorąco do tego zachęcam i czekam na Wasze komentarze :-)Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
A jeśli wolisz to możesz znaleźć 

44 komentarze:

 1. Nigdy nie myślałam że edukacja to inwestycja. Trzeba będzie zrobić jakieś kursy i zacząć się szkolić to może znajdę lepszą pracę. Dobry blog, świetne rady.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło wiedzieć, że rady Ci się przydały :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwsze pieniądze pójdą na język angielski. Ale chyba, na jakis kurs, bo samemu ciężko się zmusić i zorganizować czas " bo przecież zawsze coś jest do zrobienia".

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tomek - kurs dopiero jak się zmotywujesz! Inaczej będziesz płacił za lekcje na które nie będziesz chodził albo będziesz uczęszczał ale nic nic wyniesiesz! Pierwsze zmiany potrzebne są w głowie :-)
   Wiem co mówię, bo sama chodzę na kurs i widzę mnóstwo ludzi, którzy chodzą, bo szkoda im pieniędzy, a nic nie robią. Efektów z tego niestety nie będzie.

   Usuń
 4. Jak dla nas inwestowanie w siebie to najlepsze co można zrobić z zarobionymi pieniędzmi. Warto się rozwijać i kształcić, a i samopoczucie jest wtedy lepsze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny wpis, bardzo się z nim zgadzam. Jak założyłam firmę i tylko zaczęłą przynosić mizyski zaczęłam inwestować w szkolenia dla siebie, następnie w marketing. Poźniej postanowiłąm zatrudnić pracowników. Jka okazali się lojalni to zanwestowałam też w szkolenia dla nich- co przynisoło wsaniały zysk. Teraz chcę zainwestować w nowe oprogramowanie pomagające w zarządzaniu firmą. zobacz jakie to przynosi efekty!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja muszę się przyznać, że w oszczędzaniu jestem beznadziejna. Może dlatego, że nigdy nie musiałam tego robić? Jestem nauczona raczej spłacać niż oszczędzać. Ale muszę przyznać, że bardzo często inwestuję w siebie. Ostatnio skorzystałam z pożyczki online i opłaciłam sobie cały cykl coachingu osobistego. I muszę przyznać, ze to była jedna z lepszych inwestycji w moim życiu!

  OdpowiedzUsuń
 7. Zgadzam się, zdecydowanie warto inwestować w poszerzanie swoich kompetencji zawodowych. Niedawno miałem okazję przekonać się o tym, pojawiając się na szkoleniu organizowanym przez https://witalni.pl/. Zdecydowanie polecam sprawdzić i rozważyć. Również, jeśli jesteś przedsiębiorcą i chcesz szkolić swoją kadrę.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetnie! Ja zainwestowałam w włóczka online - welnabawelna.pl i jestem bardzo zadowolona, wreszcie nauczę się robić na drutach i na szydełku!

  OdpowiedzUsuń
 9. Tak samo twierdzę że najlepszą inwestycją jest zawsze inwestycja w siebie.Jak odbrze się nie zainwestuję w rozwój to się nie wyjmie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Microsoft dynamic CRM is kind of software that every company should have to increase their revenue.

  OdpowiedzUsuń
 11. Dwie inwestycje które są polecane przez fachowców:
  inwestycja w firmę
  inwestycja w siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Aby zainwestować w siebie, dobra będzie pożyczka z poręczycielem dzięki czemu zyskamy bardzo szybką gotówkę na wszelkie inwestycje, w tym oczywiście także w siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Też inwestuje w swój rozwój. Zapisałem się na kurs języka angielskiego, w szkole spałem na lekcjach a teraz naprawdę wstyd nie znać tego języka. Kurs kosztuje ale zawsze można się poratować pożyczką z https://kokos.pl/ i powoli oddawać w ratach. A co się w tym czasie człowiek nauczy to zostaje w głowie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgadzam się ale zaczęłabym od inwestowania w zdrowie. Zadbanie o każdy jego aspekt a dopiero potem cała reszta. Wtedy wszystko można osiągnąć.

  OdpowiedzUsuń
 15. Możliwość wyszukania pożyczki w wielu firmach - sprawdź extra kieszeń

  OdpowiedzUsuń
 16. Bardzo dobry wpis. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 17. Dobre spostrzeżenia i uwagi. Ja również uważam, że warto jest inwestować w siebie, bo to jedna z lepszych inwestycji. Zaprocentuje to na pewno w przyszłości w nowej pracy i życiu osobistym. Została zwrócona tu uwaga na kilka istotnych kwestii, gdzie chcąc inwestować w siebie, ważne jest, aby zwrócić na nie uwagę. Język, obsługa pakietu office czy znajomość narzędzi marketingowych, mogą znacząco wpłynąć na nasz rozwój zawodowy i awans.

  OdpowiedzUsuń
 18. Zdecydowanie zgadzam się z tym stwierdzeniem. W tym roku postanowiłam zacząć rozwijać się zawodowo, więc otworzyłam własny biznes online. Aby zdobyć nowych klientów skorzystałam z pomocy agencji marketingowej. Pozycjonowanie sklepów przynosi naprawdę znakomite efekty.

  OdpowiedzUsuń
 19. Kredyt hipoteczny z doradcą kredytowym w Warszawie
  Poszukiwany rzetelny doradca kredytowy w Warszawie? Odwiedź Amtrust Group! Jesteśmy zespołem wykwalifikowanych ekspertów kredytowych, którzy pomogą Ci w uzyskaniu kredytu hipotecznego na najlepszych dla Ciebie warunkach. Wieloletnie doświadczenie i współpraca z kilkunastoma bankami pozwalają nam na dobranie warunków najkorzystniejszych dla naszych klientów. Pomożemy Ci w uzyskaniu:
  kredytu hipotecznego,
  kredytu firmowego.
  Nie pobieramy opłat ani prowizji od naszych klientów. Celem naszej działalności jest pomoc w uzyskaniu kredytu oraz prawidłowym wykonaniu bankowych formalności. Zaufaj doradcom kredytów hipotecznych w Warszawie z Amtrust Group i przekonaj się sam!https://www.amtrust-group.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. تكبير القضيب https://best-enlargement-ar.eu/ تكبير القضيب

  OdpowiedzUsuń
 21. psycholog polski berlin polscy psycholodzy w berlinie polscy psycholodzy w berlinie

  OdpowiedzUsuń
 22. polscy psycholodzy w berlinie cennik psycholog polski w berlinie 2022 polski psychoterapeuta berlin 2022

  OdpowiedzUsuń
 23. projektowanie ogrodu łódź ogrodnictwo łódź projektowanie ogrodów łódź cennik opinie

  OdpowiedzUsuń
 24. para crecer el pene pastillas para agrandar el miembro masculino ecuador pastillas para alargar el miembro en ecuador , como agrandar el pené en 2 semanas , como agrandar el glande de forma natural

  OdpowiedzUsuń
 25. comment faire pour grossir sa poitrine comment grossir rapidement des mollets comment bien bander après 60 ans , comment agrandir des chaussures en cuir trop petites

  OdpowiedzUsuń
 26. naturalne sposoby na powiększenie członka https://new-xxlenlargement24.eu/ naturalne powiększenie penisa powiekszanie penisa opinie

  OdpowiedzUsuń
 27. تمارين منزلية للرجال كيفية تكبير القضيب http://enlargement-classification.eu/ar/ كيفية تكبير الذكر تكبير الذكر يدويا

  OdpowiedzUsuń
 28. كيف تكبير القضيب تكبير القضىب https://new-xxlenlargement24.eu/ar/ تطويل الذكر اسرع طريقة لتكبير الذكر

  OdpowiedzUsuń
 29. Uważam tak samo jak ty że inwestowanie w siebie przynosi wiele korzyści i pewnego rodzaju swobodę.

  OdpowiedzUsuń
 30. penis op vergrößerung penis

  OdpowiedzUsuń
 31. penis vergrosserung natürliche penisvergrößerung

  OdpowiedzUsuń
 32. penis vergrösserung wie kann man pennis verlängern

  OdpowiedzUsuń
 33. testy psychologiczne do policji 2022 multiselect online 2022 multiselect

  OdpowiedzUsuń
 34. test do policji 2022 multiselect test 2022 testy multiselect

  OdpowiedzUsuń
 35. pomoc psychologiczna berlin psychoterapia po polsku berlin cennik psycholog w berlinie cennik

  OdpowiedzUsuń