niedziela, 15 listopada 2015

Jesienne porządki w pieniądzach i kontach - zgarnij stówkę i procenty

Porządki zwykle robimy na wiosnę, ale cóż... Jeśli chodzi o finanse to porządki są wskazane zdecydowanie częściej :-) Ponieważ oszczędzanie to też zwiększanie dochodów, zawsze trzeba myśleć jak nasze pieniądze mogą się mnożyć. Ponieważ, szczęśliwie moje oszczędności rosną z każdym miesiącem, przyszedł najwyższy czas na jesienne porządki. Robię u siebie to polecam również Wam. A z pomocą przychodzi mój EX ;-)


Ponieważ moje oszczędności pęcznieją z miesiąca na miesiąc (jupi!), najwyższy czas rozejrzeć się za dobrym miejscem do ich przechowywania. Może te skoki nie są spektakularne (jeszcze!), ale najważniejsze, że pojawiają się regularnie. Ponieważ skoro ja ciężko pracuję, żeby pieniądze zarobić, niech i one się trochę ruszą i zarobią na siebie :-) Z pomocą przychodzi BZ WBK, który chyba zrozumiał swój błąd po moim odejściu ;-) i proponuje nam całkiem niezły układ.

Zakładając konto Godne Polecenia, oprocentowane na 4% (do 4 000 zł) możemy dostać bonus 100 zł. Wystarczy spełnić tylko warunki promocji, czyli złożyć wniosek do 23 (akcja przedłużona!) 27 listopada 2015 r. przez stronę promocji (możecie skorzystać z linku poniżej), podać we wniosku swoje dane i wykonać płatność kartą na 100 zł do końca 2015 r. Do 14 lutego 2016 r. trzeba będzie uzupełnić dane do promocji, a do końca lutego 2016 r. premia pojawi się u nas na koncie. No ale po kolei! Po pierwsze zapoznajemy się z regulaminem promocji.


Zakładając Konto Godne Polecenia otrzymujemy zwykłe konto - ROR (nie oszczędnościowe!) z oprocentowaniem 4% w skali roku do 4 000 zł. Biorąc pod uwagę obecne oprocentowania lokat - to całkiem nieźle! Dodatkowo karta do konta za 0 zł do końca czerwca 2017 r. A ponadto:
- darmowe sprawdzanie dostępnych środków na koncie w bankomatach,
- darmowe prowadzenie konta,
- darmowe zlecenia stałe,
- darmowe polecenia zapłaty.
- przelewy internetowe w systemie Elixir – bez opłat,
- wyciągi – bez opłat,
- smsKody – bez opłat
Co nam daje ta promocja?
Oprocentowanie nie jest wieczne - nie ma się co czarować :-) Ale warto przytulić 100 zł i odsetki wyższe niż na niejednej obecnie dostępnej lokacie :-) Dodatkowe zalety? Przed świętami raczej nie będzie problemu, żeby wydać pieniądze kartą do końca roku, ale też nie zamrażasz środków na ten kosztochłonny okres, a jednocześnie pozwalasz im pracować. Zawsze kilka złotych wpadnie. Przy 4 000 zł - ok. dyszka miesięcznie :-)


Jeśli dodatkowo macie oszczędności gotowe do zamrożenia na chwilę to wrzucić je na lokatę. Szczególnie polecam taki zabieg osobom, które mają zbyt mało samozaparcia. Jeśli boisz się, że "popłyniesz" na świątecznych wydatkach i sprzeniewierzysz dotychczasowy trud oszczędzania wybierz lokatę :-) Ja polecam Wam dwie, z których już sama korzystałam.


Lokata Happy (niestety tylko dla nowych klientów) to możliwość ulokowania od 1 000 zł do 10 000 zł na 3 miesiące na 4% w skali roku. Dlaczego ten produkt tak miło wspominam? Bo ta lokata nie wiąże się z żadnymi innymi produktami finansowym - nie trzeba zakładać dodatkowych kont, kart itp. Wystarczy zweryfikować lokatę przelewem z innego banku i gotowe.

Otwierana razem z kontem indywidualnym BGŻ Optima, dostępna tylko dla osób, które w ciągu ostatnich 12 miesiącach nie były klientami banku. Niestety wyklucza to mnie, ale części z Was pewnie nie :-) Na lokacie można ulokować na 3 miesiące od 1 000 zł do 100 000 zł. Co dość istotne dla osób, które nie mają zbyt solidnych zapasów finansowych - lokatę można zerwać bez utraty odsetek. Oczywiście tylko w ostateczności!

                 
                                                   >>>ZAŁÓŻ LOKATĘ BEZKARNĄ - 3,2% <<<

Mam nadzieję, że coś dla siebie znajdziecie ;-) Ja wracam do mojego EX, czyli Banku Zachodniego, co potwierdza jedną ważną w finansach osobistych zasadę - w finansach wierność nie popłaca! Zweryfikujcie swoje obecne usługi finansowe, bo może się okazać, że romans z WBK będzie dla Was korzystniejszy niż wierność obecnemu bankowi :-)

Jeśli zakładając konto lub lokatę skorzystasz z linków umieszczonych w moim wpisie otrzymam prowizję za polecenie Ci tego produktu - dziękuję! Pamiętaj, że polecam tylko oferty, które uważam za korzystne :-)

Zdjęcie: Some rights reserved by AdamSelwood;

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
A jeśli wolisz to możesz znaleźć 

13 komentarzy:

 1. W piątek będąc w banku WBK dowiedziałam się, że na moim koncie oszczędnościowym każdy przelew przychodzący jest płatny 20zl! Byłam w szoku. To, że przelew wychodzący (poza pierwszym w miesiącu) jest płatny to wiedziałam, ale żeby przychodzący był płatny i to 20zl to pierwsze słyszę. Nauka na przyszłość: DOKŁADNIE CZYTAJMY REGULAMIN I TABELE OPŁAT...
  Anna

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gosia zaznaczyła w swoim wpisie, że chodzi tu o konto typu ROR, nie oszczędnościowe - dlatego nie ma się czego czepiać :) Sama wniosek o konto złożyłam, ale dziś jeszcze przed świtem, trochę się minęłyśmy! :(

   Usuń
  2. Absolutnie się nie czepiam. Tylko chodzi mi o to, żeby ,,przejrzeć" swoje konta pod kątem dziwnych opłat. Ja od wielu, wielu lat miałam konto w wbk i dlatego informacja mnie mega zaskoczyła.
   Myślę, że oferta RORu, którą zaprezentowała Gosia jest atrakcyjna.
   Anna

   Usuń
  3. Aniu, czytanie tabeli opłat i prowizji polecam zawsze :-) Nawet kiedy bank wprowadza jakieś zmiany to warto się dokładnie przyjrzeć, żeby nie płacić za głupoty. Dzięki takim porządkom zamykam własnie 3 konta :-)

   Usuń
  4. Zaciekawiła mnie ta wypowiedź więc aż sprawdziłem w tabeli opłat i powiem że takiego zapisu nigdzie nie znajduję, zarówno w starej (jeszcze obowiązującej) i nowej tabeli opłat.
   20 zł występuje przy koncie "Konto oszczędnościowe a la Lokata w złotych" przy przelewach wewnętrznych ale to i tak jest wypłata z konta oszczędnościowego na ROR.
   Wpłata koszt 20zł występuje przy pozycji:
   "na rachunek prowadzony w innym banku 1%; min 20,00 zł" ale to też by nie pasowało.

   A przy okazji natknąłem się na ciekawą opłatę 60%:
   "Wpłata w bilonie w walutach obcych (opłata dodatkowa)." 60%

   Usuń
  5. W banku mnie poinformowali o tej opłacie. Weszłam w swoja hisotrię na koncie i faktycznie ściągnięto mi w ubiegłym miesiącu za przelewy.
   Mam u nich tylko konto oszczędnosciowe (nie pamietam ktore)
   Anna

   Usuń
  6. Ale ściągali za przelewy wychodzące czy przychodzące a jeśli tak to czy były to przelewy z zagranicy? Tabelę sprawdziłem szczegółowo i nigdzie takiego punktu nie znalazłem.

   Usuń
 2. Ja już wszystkie z tych lokat miałam :( ale polecam skorzystać z nich innym

  OdpowiedzUsuń
 3. Bierzesz sie za zarabianie z polecen, a wpisu o kredycie nadal brak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie widzę związku :-)

   Ale wpis o dwóch warunkach do spełnienia przed zakupem mieszkania na kredyt jest zaplanowany na środę. Kolejne części będą się pojawiać sukcesywnie.

   Zarabianie z poleceń zaczęłam już dawno temu ;-)

   Usuń
  2. Gosiu, możemy się dzisiaj spodziewać wpisu? Nie mogę się doczekać:)

   Usuń
 4. Lata lecą, a lokata happy plus zawsze na czele wszelkich zestawień :)

  OdpowiedzUsuń