poniedziałek, 17 października 2016

Miesiąc oszczędzania z Gosia Oszczędza - DZIEŃ 17

Oszczędzanie jest możliwe jeśli Twoje wydatki są mniejsze niż dochody i to właśnie staramy się robić od początku naszego miesiąca oszczędzania. Dziś jednak zmieniamy lekko strategię i przechodzimy na drugą stronę. Od dziś zaczynamy rewolucjonizować stronę dochodów :-)

Potrzebne akcesoria: chęć do zmiany ;-)

Zadanie: Przygotowujesz się do rozmowy o podwyżkę

Pierwszym i w miarę naturalnym odruchem na zwiększenie swoich zarobków jest podwyżka. W zależności od tego w jakiej branży czy firmie pracujesz inaczej wygląda sposób wynagradzania.

Kiedyś napisałam świetny poradnik o tym jak dostać podwyżkę i serdecznie zachęcam, żebyś dziś się z nim zapoznał. Jest w miarę uniwersalny i gwarantuję, że jeśli przygotujecie się dokładnie to rozmowa z szefem powinna pójść gładko.

Oczywiście odradzam rozmowę o podwyżce dzisiaj (poniedziałek!) i bez przygotowania. Istnieje spore ryzyko, że jej nie dostaniecie, a i szef nie będzie patrzył łaskawie po takiej akcji bez przygotowania.

Pracując w sferze budżetowej od prawie czterech lat (sic!) przeszłam przez 2 poważne rozmowy o podwyżce oraz dwie podwyżki :-) W dodatku za każdym razem awansowałam, a ostatnio zaproponowano mi kierowanie własnym zespołem! Decyzja jeszcze nie zapadła, bo ostatnio przeżywam klęskę urodzaju jeśli chodzi o możliwości zawodowe, ale uwierzcie mi, że w budżetówce bez znajomości i stażu pracy bardzo trudno o takie ekscesy :-) Tym bardziej zachęcam do działania, bo wiem że ciężka praca popłaca i możliwe są wyjątki od reguły. Bez wymówek!
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
A jeśli wolisz to możesz znaleźć 

18 komentarzy:

 1. My teraz staramy się oszczędzać w każdym miesiącu na czymś innym, to bardzo trudne wbrew pozorom.

  OdpowiedzUsuń
 2. Skorzystałam kiedyś z Twoich porad i podwyżkę oczywiście dostałam! Teraz zmieniam własnie pracę i też dość odważnie wynegocjowałam swoją płacę. Wychodzę z założenia, że zawsze trzeba mierzyć wysoko, najwyżej spotkamy się z odmową. Warto prosić i negocjować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję i cieszę się, że mogłam pomóc :-)

   Usuń
 3. Prawidłowe założenie, PannaMarple :) Z takim osiąga się najwięcej ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oszczędzanie w domowym budżecie to świetny pomysł, ale co zrobić jeśli posiada się własną firmę. Ja słyszałam o opcji że większość kancelarii podatkowych taka np jak ta accounting services poland w swojej ofercie posiada opcje taką, że ich klienci mogą płacić jak najmniejszy podatek. A to dla firmowego budżetu jest bardzo ważne. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Kwestia podwyżki to również kwestia posiadanej wiedzy oraz zdolności. Jeżeli wierzymy w siebie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby poprosić o większą wypłatę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję, że ta seria jeszcze wróci. Mocno trzymam za to kciuki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Również czekam na kolejne wpisy z tej serii. Bardzo cenię Twojego bloga głównie z tego względu że pomógł mi on bardzo w pozbyciu się mojej rozrzutności. Oszczędziłam już naprawdę ciekawą sumkę pieniędzy :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Też muszę zacząć stosować twoje rady, oszczędzanie by mi się bardzo przydało. Staram się kontrolować swoje wydatki, ale jednak zawsze kończę z ujemnym saldem.

  OdpowiedzUsuń
 9. A ja zawsze mam problem z oszczędzaniem. Jeśli brakuje mi paru stówek do zamknięcia budżetu, po prostu pożyczam. Jeśli szukacie rzetelnego pożyczkodawcy, polecam firmę Credy. Niemniej jednak, bardzo fajny post i mam nadzieję kiedyś skorzystać z tych cennych wskazówek:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Bardzo ciekawy blog :) fajnie sie to czyta jak ktos oszczedza hehe :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Zapraszam do mnie!
  http://bogatymbyc.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. Powodzenie rozmowy o podwyżkę zależy też w dużej mierze od szefa. Jeśli jest on przychylnie nastawiony to może coś z tego wyjść, jednakże jeśli jest on sztywny albo po prostu ograniczony relacjami służbowymi korporacji to nawet nie ma sensu zaczynać tematu, bo tylko pogorszymy sprawę. W takiej sytuacji najlepiej szukać sobie lepszej pracy.

  OdpowiedzUsuń
 13. Też jestem zdania, że warto oszczędzać :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Trzeba tylko w sobie wypracować różne nawyki oszczędzania :)

  OdpowiedzUsuń