środa, 12 października 2016

Miesiąc oszczędzania z Gosia Oszczędza - DZIEŃ 12

Mam nadzieję, że po wykonaniu zadań z poprzednich dni, macie już poczucie panowania nad swoimi codziennymi wydatkami. Dzisiaj zabierzemy się za "ogarnięcie" reszty wydatków. Tak, tak! Są jeszcze inne niespodzianki i dziś właśnie przyszedł czas na zajęcie się nimi, a właściwie na przygotowanie się do nich. Do dzieła!


Potrzebne akcesoria: notes i długopis

Zadanie: Zacznij budowę funduszu wydatków nieregularnych

Od czasu do czasu zdarzają się większe wydatki, które jesteśmy w stanie przewidzieć. Spisz wszystkie, które przychodzą Ci do głowy np. ubezpieczenie mieszkania, samochodu, podatek, roczne członkostwa itp. Zsumuj i podziel przez 12. Zobaczysz kwotę, którą powinieneś miesięcznie odkładać z myślą o tym celu.

Jeśli nie jesteś w stanie takiej kwoty odkładać co miesiąc, postaraj się zbudować ten fundusz uwzględniając go na liście swoich celów i zasilać z dodatkowych dochodów.

Pieniądze przeznaczone na ten cel przelewasz od razu na swoje nowe konto oszczędnościowe i wykorzystujesz (bez martwienia się nagle skąd wziąć te pieniądze) gdy przyjdzie na nie czas. Kolejne łatwe zadanie. Idzie nam jak po maśle, co? ;-)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
A jeśli wolisz to możesz znaleźć 

4 komentarze:

  1. Twoje posty bardzo mi się przydadzą, są idealne, jeśli jesteś na etapie układania własnego planu oszczędzania. Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetny pomysł na oszczędzanie! Z pewnością z niego skorzystam, dzięki wielkie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo łatwe zadanie? Nie do końca :D ale masz rację, wcześniejsze spisanie funduszu wydatków nieregularnych pozwoli właściwe przygotować cały budżet. Chociaż nie raz życie nas zaskakuje, to dzięki takim oszczędnościom i np. wsparciu w postaci szybkiej chwilówki, całkowicie online, szybko i bez zmartwień pokryjemy konieczne wydatki i wyjdziemy na prostą :)

    OdpowiedzUsuń