środa, 12 października 2016

Miesiąc oszczędzania z Gosia Oszczędza - DZIEŃ 12

Mam nadzieję, że po wykonaniu zadań z poprzednich dni, macie już poczucie panowania nad swoimi codziennymi wydatkami. Dzisiaj zabierzemy się za "ogarnięcie" reszty wydatków. Tak, tak! Są jeszcze inne niespodzianki i dziś właśnie przyszedł czas na zajęcie się nimi, a właściwie na przygotowanie się do nich. Do dzieła!


Potrzebne akcesoria: notes i długopis

Zadanie: Zacznij budowę funduszu wydatków nieregularnych

Od czasu do czasu zdarzają się większe wydatki, które jesteśmy w stanie przewidzieć. Spisz wszystkie, które przychodzą Ci do głowy np. ubezpieczenie mieszkania, samochodu, podatek, roczne członkostwa itp. Zsumuj i podziel przez 12. Zobaczysz kwotę, którą powinieneś miesięcznie odkładać z myślą o tym celu.

Jeśli nie jesteś w stanie takiej kwoty odkładać co miesiąc, postaraj się zbudować ten fundusz uwzględniając go na liście swoich celów i zasilać z dodatkowych dochodów.

Pieniądze przeznaczone na ten cel przelewasz od razu na swoje nowe konto oszczędnościowe i wykorzystujesz (bez martwienia się nagle skąd wziąć te pieniądze) gdy przyjdzie na nie czas. Kolejne łatwe zadanie. Idzie nam jak po maśle, co? ;-)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
A jeśli wolisz to możesz znaleźć 

6 komentarzy:

 1. Twoje posty bardzo mi się przydadzą, są idealne, jeśli jesteś na etapie układania własnego planu oszczędzania. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny pomysł na oszczędzanie! Z pewnością z niego skorzystam, dzięki wielkie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo łatwe zadanie? Nie do końca :D ale masz rację, wcześniejsze spisanie funduszu wydatków nieregularnych pozwoli właściwe przygotować cały budżet. Chociaż nie raz życie nas zaskakuje, to dzięki takim oszczędnościom i np. wsparciu w postaci szybkiej chwilówki, całkowicie online, szybko i bez zmartwień pokryjemy konieczne wydatki i wyjdziemy na prostą :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pewnym sposobem jest rezygnacja z gotówki na rzecz karty kredytowej! Ale jak to, przecież plastikowe pieniądze się łatwiej wydaje? I to prawda, ale o wydatkach gotówkowych często zapominamy, a na wyciągu z karty kredytowej wszystko będzie. Sprawdź darmową kartę Twisto z premią 100 zł.

  OdpowiedzUsuń
 5. If you're looking to lose weight then you certainly need to jump on this brand new custom keto meal plan.

  To create this keto diet, licensed nutritionists, personal trainers, and top chefs united to develop keto meal plans that are productive, decent, price-efficient, and delightful.

  Since their grand opening in January 2019, hundreds of people have already transformed their figure and health with the benefits a good keto meal plan can give.

  Speaking of benefits; clicking this link, you'll discover eight scientifically-confirmed ones given by the keto meal plan.

  OdpowiedzUsuń