poniedziałek, 10 października 2016

Miesiąc oszczędzania z Gosia Oszczędza - DZIEŃ 7

Mija już pierwszy tydzień oszczędzania - czujesz wiatr w żaglach? Bardzo dobrze, bo o to chodziło :-)

Przyszedł czas na drobiazgowy przegląd Twoich wydatków. Dzisiaj dokładnie przyjrzymy się wydatkom i "wytniemy" te niepotrzebne.

Potrzebne akcesoria: głowa na karku, kalkulator i notatnik

Zadanie: Wytnij wszystkie zbędne wydatki

Spójrz na listę swoich miesięcznych wydatków stałych - czy są na niej rzeczy pozbawione sensu?

Np. karnet na siłownię mimo, że nie byłeś tam od 2 miesięcy? Wypowiedz ją. Oszczędzasz ok. 100 zł miesięcznie i możesz uprawiać darmowe sporty :-)

Płacisz za telewizję 200 zł miesięcznie, a oglądasz tylko sporadycznie? Daj sobie spokój z takim abonamentem. Pieniądze przeznaczaj na realizację swojego celu, a czas poświęcany na rozrywkę wykorzystuj rozważniej.

Wydajesz pieniądze na paliwo lub bilety? Ogranicz jazdę samochodem - przerzuć się na rower, komunikację miejską lub po prostu więcej spaceruj. Jeździsz tramwajem? Kupuj bilety w karnetach, miesięczne - szukaj oszczędności! Może zacznij korzystać z BlaBla Car?

Płacisz za prowadzenie konta? Zlikwiduj je! Załóż darmowe konto w innym banku - pamiętaj, że małe oszczędności budują duże oszczędności :-)


Jeśli chcecie zmienić rachunek bankowy to może chcecie skorzystać z moich propozycji:

SMART Konto w SMART Banku - mam i funkcjonuje bez problemu za 0 zł bez dodatkowych warunków; jestem bardzo zadowolona :-)

Konto Idealne w Idea Banku - Idea Bank lubię ze względu na dobrą od czasu do czasu propozycję lokat; ich konto osobiste też jest bez opłat i bez dodatkowych wymagań, a dodatkowo zyskujecie ciekawe oferty lokat w przyszłości

Konto Godne Polecenia w BZ WBK - polecę mojego byłego ze względu na dobrą obsługę i siłę przyzwyczajenia; obecnie nie mam u nich konta, ale oferują bezpłatne prowadzenie rachunku pod warunkiem 4 transakcji bezgotówkowych miesięcznie 

Teraz przyjrzyj się codziennym rytuałom i zacznij oszczędzać na kosmetykach, jedzeniu i właściwie wszystkim, gdzie możesz znaleźć drobne oszczędności. Pozwoli Ci to poważnie zmniejszyć swoje wydatki. Małe zmiany powtarzane regularnie dają wielkie efekty :-)

Dla inspiracji spójrz na te wpisy:

Spójrz na listę 107 sposobów Michała Szafrańskiego i 50 sposobów na małe oszczędności od Kakebo.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
A jeśli wolisz to możesz znaleźć 

4 komentarze:

  1. Oszczędzam razem z Tobą! Jestem teraz na dniu 7.

    OdpowiedzUsuń
  2. Oszczędzanie jest super, ale nie zawsze się udaje to zrobić.

    OdpowiedzUsuń
  3. Przy okazji oszczędzania można też zdobyć parę złociszy w mBanku - bardzo proste warunki w promocji Twoje Konto z Bonusem i Premią

    OdpowiedzUsuń