poniedziałek, 10 października 2016

Miesiąc oszczędzania z Gosia Oszczędza - DZIEŃ 9

Udało się odgruzować mieszkanie i znaleźć trochę wartościowych rzeczy? Kolejnym krokiem do systematycznego dbania o swoje finanse jest stworzenie miejsca gdzie nasze oszczędności celowe będą lądować. Dzisiaj szybki przegląd sposobów :-)

Od razu uprzedzam, że nie jestem fanką oszczędzania w skarpecie. Po pierwsze pieniądze można łatwo uszczknąć, poza tym one się tam nudzą. Dlatego dziś postaraj się zapewnić im rozrywkę i moc atrakcji zakładając konto oszczędnościowe.

Potrzebne akcesoria: dowód osobisty

Zadania: Załóż konto oszczędnościowe

Ani to nic trudnego, ani strasznego. Konto oszczędnościowe każdy powinien mieć (najlepiej jak najpełniejsze :-))

Moje oszczędności lokowane były różnie i przeszłam już przez kilka- kilkanaście kont oszczędnościowych. Najważniejszym kryterium wybory jest oczywiście bezpłatność prowadzenia tego konta oraz brak płatnych obostrzeń. Dobrze byłoby też nie mieć karty do tego konta - praktykuję to z powodzeniem. Bez karty pieniądze są trudniej dostępne, więc spokojniej leżą i procentują :-)

Polecam tylko produkty, które sama przetestowałam :-) Ale tak naprawdę, jeśli macie możliwość otwarcia konta oszczędnościowego przy Waszym podstawowym rachunku to zróbcie to. Na początku oszczędzania kwestie wygody są ważniejsze niż oprocentowanie. Jeśli wyrobicie w sobie nawyk oszczędzania i zobaczycie jak Wasze oszczędności pracują to sami będziecie szukać najlepszych ofert, żeby pracowały jeszcze ciężej :-)

Na dziś polecam Wam:

Idea Bank - konto zyskowne 2,8% do 10 000 zł przy wpływie na konto 1 000 zł miesięcznie i transakcja kartą na 100 zł; Idea Bank jest jednym z moich ulubionych banków

Idea Zośka PRO - 2,5 % przy jednoczesnym otwarciu rachunku Konto Idealne i utrzymywaniu na nim 1/10 kwoty oszczędności; polecam, bo jest to bardzo prosty układ - jeśli masz 500 zł na koncie idealnym to na oszczędnościowym możesz mieć max. 5 000 zł oprocentowanych na 2,5%

Deutsche Bank - db Konto oszczędnościowe plus - 2,55% przez 4 miesiące do 100 000 zł; polecam, bo miałam kiedyś db, ale obecne warunki są dla mnie niezbyt korzystne; warto założyć chociaż na 4 miesiące, a później szukać lepszej oferty ;-)

BGŻ Optima konto oszczędnościowe - 2,5% dla nowych środków obowiązuje do 24 X 2016, BGŻ Optima wspiera oszczędzających; kiedyś polecałam ich lokatę, bo mają naprawdę konkurencyjne promocje - może niebawem pojawi się coś ciekawego

SMART Procent - 2% do 50 000 zł bez opłat; aktualnie trzymam tam część środków mimo niskiego oprocentowania - nie ma się co bić o kilka groszy różnicy na ten moment :-)

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to koniecznie polub 
A jeśli wolisz to możesz znaleźć 

4 komentarze:

  1. Teraz oferty lokat czy [url=http://www.jpfinance.pl]kredytów[/url] tak szybko się zmieniają, że trudno za tym nadążyć. Dobrze, że ktoś wyszukuje takie oferty.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluję wytrwałości w oszczędzaniu. u mnie niestety nie jest to łatwe, dom, mąż na głowie i wiele nieprzewidzianych wydatków.

    OdpowiedzUsuń
  3. Zapraszam na stronę bankomaniacy.pl - w menu można znaleźć różne pozycje, w tym konta oszczędnościowe, zgodne z tematyką tego artykułu.

    OdpowiedzUsuń