wtorek, 1 kwietnia 2014

Podsumowanie miesiąca 006 - Marzec 2014

flickr.com
Czas na podsumowanie szóstego miesiąca naszego oszczędzania. Oszczędzamy już pół roku! A efekty są bardziej niż zadowalające :-) W dodatkowych dochodach oprócz odsetek z konta oszczędnościowego pojawiły się odsetki z lokaty oraz "trzynastki". Marzec był zatem baaardzo łaskawy finansowo. Na szczęście ten nagły przypływ gotówki nie przewrócił nam w głowach i wciąż trzymamy się idei oszczędzania :-) Zapraszam na kolejne zestawienie :-)


Z perspektywy oszczędzania marzec jest jeszcze lepszy od i tak łaskawego finansowo lutego. Przywileje pracy w sferze budżetowej cieszą choć  w jednym miesiącu :-) Oprócz dwóch trzynastych pensji cały czas nasze dodatkowe dochody stanowią odsetki z konta oszczędnościowego.

Znów jest nas coraz więcej! Dziękuję wszystkim za odwiedziny i komentarze, mimo że marzec był na blogu bardzo leniwy :-) Kajam się i przepraszam obiecując poprawę. Właśnie wróciłam z delegacji i cały miesiąc był tak zabiegany, że mało mnie było. Mam nadzieję nadrobić to w kwietniu :-)

Mimo to, według Google Analytics w marcu stronę Gosia Oszczędza odwiedziło prawie 700 unikalnych użytkowników(bez kilku osób), którzy zaliczyli ponad 1200 wizyt i ponad 3 100 odsłon! Zapraszam do dalszego śledzenia naszej przygody z oszczędzaniem.

Prawdziwe oblężenie przeżył też w marcu profil na fecebooku. Przypominam, że do tej pory 9 osób lubiło stronę, a w marcu Fanepage Gosia Oszczędza miał już 21 fanów - dzięki i resztę serdecznie zapraszam do polubienia :-) A teraz do sedna :-)

Budżet w Marcu:

Zarobki


Dochody stałe
50%
Dwie wypłaty, które wpływają na nasze konta regularnie 3 dni przed końcem każdego miesiąca. 
Dochody dodatkowe
50%
Przede wszystkim dwie trzynaste pensje. Ale także kolejna kapitalizacja odsetek z konta oszczędnościowego oraz kolejne zwroty z inwestycji.


W tym miesiącu dochody były piękne. Niestety dalej poszukujemy dodatkowych źródeł dochodów J


WydatkiBezwzględnie stałe
32%
Opłaty, które są stałe co miesiąc. Czynsz, raty kredytu i rachunki za telefony. Także nasz fundusz rozrywkowy postanowiliśmy przypisać do wydatków bezwzględnie stałych. 
Względnie stałe
19%
Koszty, które ponosimy co miesiąc, ale nie są one zawsze na tym samym poziomie. Jedzenie, paliwo, chemia, przyjemności. 
Nieregularne przewidywalne
3% 
Wydatki, które pojawiają się co jakiś czas i jesteśmy w stanie się do nich przygotować. Książki, prezenty, wyposażenie, odzież, leczenie. W tym miesiącu uzupełnienie garderoby na nowy sezon.
Niespodzianki
2%
Koszty totalnie nie do przewidzenia. W marcu niezaplanowane grupowe wyjście do kina :-)
Oszczędności
35%
Spokojnie leżą na koncie oszczędnościowym oprocentowanym na 3% oraz na lokacie oprocentowanej na 4,5%

Inwestycje - 9%

Fundusz Inwestycyjny
60%
Gotówkowy fundusz inwestycyjny, czyli wariant raczej bezpieczny i długoterminowy oraz fundusz bardziej dynamiczny, bardziej ryzykowny, ale przynoszący lepsze rezultaty w dłuższym okresie
Pożyczki społecznościowe
40%
Pieniądze pożyczone innym ludziom za pośrednictwem jednego z portali parającego się takim działaniem. Odnotowaliśmy też pierwsze zwroty z takich inwestycji w poprzednim miesiącu :-)


W marcu kolejną część zgromadzonych oszczędności przenieśliśmy z konta oszczędnościowego na Lokatę Na Dobry Początek w Idea Banku (możesz przeczytać o tym we wpisie o pierwszych inwestycjachJeśli jesteś zainteresowany oszczędzaniem na tej lokacie to niestety została ona wycofana już z oferty. Zastąpiła ją Lokata Happy o nieco innych warunkach - możesz ją założyć tutaj.


Wnioski jakie wyciągnęliśmy z tego zestawienia są postanowieniami na kwiecień:
 1. Zainwestować kolejne środki w wybrane instrumenty. Naprawdę coraz bardziej nas to interesuje.
 2. Kontynuować poszukiwania źródeł dodatkowego dochodu - koniecznie!
 3. Przygotować się na maj - szykują się nam dwa wesela i to wyjazdowe!
A jak Wam idzie? Niech moc będzie z Wami :-)

8 komentarzy:

 1. Widać że poważnie podchodzicie do oszczedzania. Gratuluje efektów i życzę wytrwałości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewniam, że kiedy pojawiają się efekty motywacja sama się znajduje :-)

   Usuń
 2. Gratuluję i liczę, że w kolejnym poście pochwalisz się chociaż jednym świetnym pomysłem na dodatkowe dochody :) Szukajcie, a znajdziecie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też mam taką nadzieję :-) Poszukiwania cały czas trwają.

   Usuń
 3. Świetnie:) obserwuję bloga od początku i lubię wpisy:) Jestem narazie studentką ale też mam plany i marzenia i tnę koszty gdzie się da :)) np. darmowa kawa w mcdonaldzie i znów 3 złote mogę odłożyć! :)) Pozdrawiam, Hann:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Hann!
   Mimo mi czytać takie komentarze! Bardzo dobrze, że już teraz myślisz o przyszłych celach. Trzymam kciuki, żeby Ci się udało zrealizować te marzenia :-)
   I po cichutku trochę żałuję, że ja nie zmądrzałam wcześniej...

   Usuń
 4. Nie ma co żałować! :) Lepiej późno niż wcale!:) Dobrze, że w dobrym czasie się zorientowałaś niż w momencie np. kiedy miałabyś wysokie zadłużenie i komornik by pukał do drzwi.. Ja też trzymam kciuki oby tak dalej i jeszcze dłużej:) Hann

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, no aż tak czarnego scenariusza chyba się nie spodziewałam :-) Ale mimo wszystko dziękuję za kibicowanie Hann. Pozdrawiam ;-)

   Usuń